Projekty dofinansowane z funduszy UE w naszej szkole

Projekty dofinansowane z funduszy UE w naszej szkole

Data publikacji: 15 Kwi 2020, Kategorie: Szkolne Aktualności, brak komentarzy

Czy nasi uczniowie mają możliwość korzystania funduszy Unii Europejskiej? Oczywiście, że tak! Dzieje się to za pośrednictwem projektów realizowanych na terenie Gminy Orzesze.

W naszej szkole były i są realizowane projekty edukacyjne dofinansowane z funduszy Unii Europejskiej.

Zakończyliśmy w zeszłym roku projekt Akademia Umiejętności w Gminie Orzesze, a w tym roku szkolnym planujemy zakończenie bliźniaczego projektu – Akademia Umiejętności w Gminie Orzesze II. Przed nami jeszcze rok z trzecim projektem – Młodzi Interaktywni Orzeszanie.

W ramach ww. projektów w szkole były realizowane zajęcia dydaktyczne wspomagające oraz rozwijające kompetencje uczniów w zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych oraz języka angielskiego.

Dzięki pozyskanym funduszom uczniowie mogą korzystać z nowoczesnych technologii np. tablic i monitorów interaktywnych, tabletów, laptopów oraz wielu przyborów i narzędzi pomocnych w procesie dydaktycznym. Nauczyciele biorący udział w projekcie pozyskali zaś, dzięki szkoleniom, dodatkową wiedzę z zakresu metod nauczania z wykorzystaniem TiK.

Comments are closed.