Osiągnięcia


 

Osiągnięcia uczniów w I półroczu roku szkolnego 2015/2016


 

Sukcesy uczniów w konkursach:

I miejsce – uczennica klasy IIIa Magdalena Wojda – w konkursie plastycznym „Szopka Bożonarodzeniowa z różnych stron Europy”;
I miejsce – uczennica klasy VIb Paulina Otawa – w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Ludowa Kartka Świąteczna”;
II miejsce – drużyna uczniów z klasy IIIb – w Gminnym Konkursie Ekologicznym „EKO-TEATRZYK”;
II miejsce – drużyna klasy IIb – w Międzyszkolnym Turnieju Gier i Zabaw;
III miejsce – Sylwia Marcol – w 6. edycji Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Orzeszu;
III miejsce – Łucja Walkowicz – w I Powiatowym Konkursie Poezji w Języku Angielskim.

Osiągnięcia sportowe w zawodach miejskich:
I miejsce w miejskich sztafetowych biegach przełajowych chłopców;
II miejsce w miejskich sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt;
V miejsce w miejskim turnieju minipiłki nożnej chłopców;
IV miejsce w miejskim turnieju minipiłki nożnej dziewcząt;
I miejsce w miejskich zawodach minipiłki ręcznej chłopców;
II miejsce w miejskich zawodach minipiłki ręcznej dziewcząt;
I miejsce w Miejskim Drużynowym Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta Orzesza w kategorii dziewcząt szkół podstawowych;
II miejsce indywidualnie Weronika Kaczanowska w Miejskim Drużynowym Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta Orzesza w kategorii dziewcząt szkół podstawowych;
IV miejsce w Miejskim Drużynowym Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta Orzesza w kategorii chłopców szkół podstawowych;
III miejsce w miejskich zawodach minipiłki siatkowej chłopców;
III miejsce w miejskich zawodach minipiłki siatkowej dziewcząt.

Sukcesy sportowe na szczeblu powiatowym:
I miejsce w Powiatowych Zawodach Tenisa Stołowego Dziewcząt;
II miejsce indywidualnie Weronika Kaczanowska w Powiatowych Zawodach Tenisa Stołowego Dziewcząt;
IV miejsce indywidualnie Wiktoria Cebula w Powiatowych Zawodach Tenisa Stołowego Dziewcząt;
IV miejsce w Powiatowym Turnieju Badmintona Dziewcząt;
VI miejsce w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych chłopców.


 

 Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2013/2014


 

KONKURSY O ZASIĘGU MIEJSKIM

  • uczennica klasy VIa Agata Kisiel – I miejsce w międzyszkolnym konkursie „Młodzi w Europie”;
  • uczennica klasy VIa Julia Markiton – II miejsce w powiatowym konkursie recytatorskim o tematyce bożonarodzeniowej dla uczniów szkół podstawowych;
  • drużyna w składzie: Michalina Studnik, Martyna Turek, Alan Morczinek, Rafał Ryguła – II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym;
  • uczennica klasy VIa Agata Kisiel – I miejsce, uczennica klasy VIa Kinga Buchalik – II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”;
  • uczennice: Milena Antosik (klasa VIb) – miejsce I, Katarzyna Hensel (klasa Va) – II miejsce oraz Anna Bołdys (klasa Va) – III miejsce w konkursie plastycznym „Ilustracja do znanej bajki lub baśni” zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Orzeszu;
  • uczennica klasy VIa Anna Hensel – III miejsce w  międzyszkolnym konkursie matematycznym dla klas szóstych;
  • uczennica klasy VIa Anna Hensel – III miejsce w międzyszkolnym konkursie matematycznym ,,Rozkosze łamania głowy”;
  • uczeń klasy IV Łukasz Wolf – II miejsce międzyszkolnym konkursie matematycznym ,,Jeden z dziesięciu”; III miejsce drużyny klasy II i III w Miejskim Turnieju Gier i Zabaw w Orzeszu.

 

ZAWODY SPORTOWE O ZASIĘGU MIEJSKIM

  • I miejsce w miejskim turnieju minipiłki nożnej chłopców;
  • I miejsce w Miejskich Zawodach Minipiłki Koszykowej chłopców;
  • I miejsce w Miejskich Zawodach Minipiłki Ręcznej Chłopców;
  • I miejsce w III Halowym Turnieju Piłki Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych w Orzeszu;
  • II miejsce w eliminacjach gminnych III Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska w kategorii 12-13 lat;
  • II miejsce w Miejskich Zawodach Minipiłki Ręcznej Dziewcząt;
  • II miejsce w Miejskim Drużynowym Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta Orzesza w kategorii dziewcząt szkół podstawowych;
  • II miejsce w Miejskich Zawodach Minipiłki Koszykowej dziewcząt;
  • II miejsce w Miejskim Turnieju Minisiatkówki chłopców;
  • III miejsce w Miejskim Drużynowym Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta Orzesza w kategorii chłopców szkół podstawowych;
  • III miejsce w V Orzeskim Turnieju Minipiłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej;
  • IV miejsce w miejskim turnieju minipiłki nożnej dziewcząt.

 

KONKURSY POWIATOWE

  • uczennica klasy VIa Agata Kisiel – III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”;
  • Jakub Żogała – III miejsce w IV Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego ‘Easy English’.

 

ZAWODY SPORTOWE O ZASIĘGU POWIATOWYM

  • II miejsce drużyny chłopców w Mistrzostwach Powiatu Mikołowskiego w Badmintonie w kategorii szkół podstawowych;
  • II miejsce w barażowych zawodach w piłce siatkowej chłopców;
  • II miejsce indywidualnie Piotr Waszak w Mistrzostwach Powiatu Mikołowskiego w Badmintonie w kategorii szkół podstawowych;
  • II miejsce w Powiatowych Zawodach Tenisa Stołowego Dziewcząt;
  • III miejsce drużyny dziewcząt w Mistrzostwach Powiatu Mikołowskiego w Badmintonie w kategorii szkół podstawowych;
  • III miejsce w Powiatowych Zawodach Tenisa Stołowego Chłopców;
  • IV miejsce w zawodach powiatowych w koszykówce chłopców;
  • IV miejsce w zawodach powiatowych w piłce nożnej chłopców;
  • IV miejsce w Powiatowym Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców;
  • IV miejsce w zawodach barażowych w piłce ręcznej dziewcząt.

 

ZAWODY SPORTOWE O ZASIĘGU REJONOWYM

  • III miejsce drużyny dziewcząt w Zawodach Rejonowych w Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych;
  • IV miejsce w finale województwa śląskiego w VII Memoriale Andrzeja Grubby 2014.

 

INNE

  • wyróżnienie uczennicy klasy III Marty Gołki oraz uczennicy klasy VIa Anny Hensel w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny 2014”.